Kamarás Iván nagyon büszke édesanyjára, Uhrik Teodóra táncművészre, aki számos rangos elismerést kapott már életében.
Teodórát 7 éves korában íratták be az Állami Balettintézetbe, ahol 1961-ben végzett. Pécsre került, ahol a Pécsi Balett alapító tagja volt, és egészen 1989-ig ott lépett fel.
1976-ban a Táncművészeti Főiskolán táncpedagógusként diplomázott. 1980-2000 között a Budapesti Kamaraszínház, a József Attila Színház, az egri Gárdonyi Géza Színház, debreceni Csokonai Színház, zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház és a Pécsi Nemzeti Színház zenés előadásaihoz készített koreográfiákat.
Az 1980-as évektől kezdve prózai darabokban is játszik. A Pécsi Tudományegyetem Testnevelési és Sporttudományi Intézetének tanszékvezetője, közreműködésével indult el az egyetemen a modern táncpedagógus képzés 2001-ben.
2002 óta címzetes egyetemi tanár. 2002-2006 között a Budapesti Operettszínház, 2007-2008 között pedig a szegedi Kortárs Balett vendégművésze volt.
2004-ben jelent meg az alapfokú táncművészeti iskolák tanulóinak írt könyve Klasszikus balett képeskönyv címmel.
2022-től ismét szerepel a Pécsi Nemzeti Színházban. 2017. október 2-ától a Pécsi Balett ügyvezető igazgatójává nevezték ki.
Uhrik Teodórát Kossuth-díjjal is kitüntették, most pedig a Nemzet Művésze lett. Így ír róla Kamarás Iván:
“Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy ott lehettem édesanyám mellett tegnap este a Vigadóban, amikor Nemzet Művésze Díjban részesült!
Rendkívül büszke vagyok rá és köszönet a Magyar Művészeti Akadémiának” – lelkendezett Iván. Íme anya és fia:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Te mit gondolsz? Ne felejtsd el megosztani!
(Kiemelt kép: Kamarás Iván Instagram oldala)