Oldal kiválasztása

Mint ebből a cikkből látni fogjuk, a használt, vékony harisnyának nem a kukában van a helye, ennyi mindenre lehet használni:

Portörlés

A nejlonharisnya egyik különleges tulajdonsága, amiről sok nő nem tud semmit, hogy elektrosztatikus töltöttsége miatt vonzza a port és szöszüket, így szuper anyag portörlőként, akár a nehezen hozzáférhető helyeken is.

Kanapéról leszedhetjük dörzsölve (ekkor töltődik fel) vele a szövetet a szöszöket. De rá is tehetjük partvisra, amihez gumival rögzítjük, és máris olyan lesz, mintha micro szálas törlőrongyot használnánk.

Padló fényezés

Ha a padlód vagy a parkettád szeretnéd ragyogóan csillogóvá varázsolni, akkor egyszerűen fogd meg a szakadt harisnyát, nedvesítsd be, majd húzd a felmosóra. Mikor megszárad, leesik majd az állad milyen csillogó lesz.

Porszívó

A porszívó csövére húzva is nagyon hasznos házi praktikát valósíthatunk meg vele, főleg akkor, ha a szőnyegre véletlenül nagyon apró dolgaink szóródtak, amelyre még szükségünk lehet.

Jó ötletnek tűnt eddig felszívni a porszívóval, majd a porzsákban, és utána megtisztítani? Ennyi vesződésre semmi szükség, mert, a harisnyát ráhúzhatjuk a porszívó fejére, vagy levéve azt, a porszívó csövére tenni. Bekapcsoljuk a porszívót, és lám, meg is lesz, amit addig nem találtunk. Ráadásul nem lesz koszos.

Fiókok, szekrények

Eddig hogyan takarítottuk ki a fiókokat, szekrényeket? Mindent kipakoltunk? Harisnyát használva erre sem lesz szükség, és egy csomó időt megspórolhatunk. Tehetjük valamilyen keskeny fakanálra, vagy szívóerő szabályozós porszívó csövére (alacsony fokozatra állítva), és máris kitakaríthatjuk kipakolás nélkül a fiókokat, polcokat.

Cipők

Poliészter, bőr és lakk cipők fényezésére is kiválóan alkalmas a nejlonharisnya. Hagyjuk a cipőkrémeket, és fényező termékeket. Tisztítsuk meg a cipőt a nagyobb szennyeződésektől, és töröljük át nejlonharisnyával.

Varráshoz

Ugyan ma már nem divat a könyökfolt, mégis ezen a helyen a legsérülékenyebbek az anyagok. A már kilyukadt könyökrésszel nem lehet mit kezdeni, maximum stoppolni, de a még kezdeti anyagelvékonyodásoknál használhatjuk a harisnyát.

Olvasd el ezt a cikket is –>  Felvette videóra, hogyan készülnek ezek a guszta sajtos-sonkás miniomlettek: legszívesebben azonnal befalnánk őket

Az anyag belső részére varrjuk rá oda, ahol elvékonyodott az anyag. Így megelőzhetjük, hogy végül kilyukadjon. Vasalható anyaggal (hőre oldódó ragasztós anyag) szintén rögzíthetjük, így a varrás nem fog látszani.

Szöszös ruha ellen

Kivesszük a ruhát és azt látjuk, hogy szöszös, mert a mosás nem távolította el a szennyeződéseket. Hajszálak, kutya, macska szőre… Tegyünk a mosandó ruhák közé egy harisnyanadrágot, és meg fogjuk látni, összeszedi még a legapróbb szennyeződéseket is.

Autó polírozása

A nejlonharisnya anyaga tökéletes karcmentesítéshez, tökéletesen csillogó felületek eléréséhez is. Húzzuk szivacsra, nedvesítsük be, és, ha gondoljuk tehetünk még rá mosószert (nem szükséges), majd töröljük át a felületet. Ablak, autó, fémbevonatú edények, és még sorolhatnánk… A nejlonharisnya nem károsítja a felületet, ellenben minden szennyeződést eltávolít.

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla! 

(Forrás: tudasfaja)